Leart Paqarada nënshkruan kontratë me FC Koln

Leart Paqarada ka arritur marrëveshje me skuadrën gjermane, FC Koln.

Lojtari kosovar është tranferuar si lojtar i lirë nga St.Paul ku shkëlqeu duke u paraqitur në 77 ndeshje dhe shënuar 4 gola.

Paqarada ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me klubin nga Bundesliga.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS