LDK kërkon që seanca për votimin e Qeverisë Hoti të mbahet të mërkurën

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dorëzuar në Kuvendin e Kosovës kërkesën për mbajtjen e seancës për votimin e Qeverisë Hoti.

Mbajtja e seancës është kërkuar që të mbahet të mërkurën në orën 11:00.

Kështu kanë bërë të ditur për Telegrafin nga Kuvendi i Kosovës.

Ndryshe, Gjykata Kushtetuese sot ka publikuar Aktgjykimin e plotë për dekretin e presidentit Hashim Thaçi për mandatimin e Avdullah Hotit për kryeministër.

Në Aktgjykimin e Gjykatës Kushtetueses thuhet se dekreti i presidentit është në përputhje me Kushtetutën. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).