LDK-ja u thotë “Jo” pazareve me PDK-në

Blloku partiak, LDK, AAK, Nisma dhe “Vetëvendosje” i kanë thënë “Jo” ofertës së PDK-së për bashkëqeverisje, e cila është shprehur e gatshme që ta propozojë Isa Mustafën e LDK-së për kryetar Kuvendi, me kusht që Hashim Thaçi të jetë shef i qeverisë.

Propozimi i PDK-së për arritjen e një marrëveshje politike me partitë e Bllokut (VLAN) mori përgjigje negative nga këta të fundit.

Blloku edhe njëherë ia bërë të qartë partisë së Hashim Thaçit se në asnjë variant nuk do të hyjnë në pazare me PDK-në për bashkëqeverisje./zeri/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS