LDK: Deri në ora 15:00 votuan 30 për qind e gjilanasve, proces i bardhë

Gjilan – Kryetari i Shtabit Zgjedhor të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, Arben Mehmeti, në konferencën për media, ka njoftuar se deri në ora 15:00 kanë votuar 30 për qind e gjilanasve, e që është e ngjashme me periudhën e njëjtë të zgjedhjeve të fundit. Mehmeti, procesin e votimit e ka vlerësuar të bardhë, duke shtuar se deri tani nuk ka ndonjë problem që do të ndikonte në zgjedhje, përjashto disa teknike.

LDK e Gjilanit apelon qytetarët që edhe për këto orë sa kanë mbetur, t’i shfrytëzojnë për të votuar për të ardhmen e Gjilanit dhe Republikës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).