Largimi i Mustafit nga Arsenali bëhet edhe më i mundshëm, mbrojtësi shqiptar kërkohet nga Fenerbahce

Shkodran Mustafi duket se nuk do të qëndrojë edhe gjatë te Arsenali.

Reprezentuesi i Gjermanisë ka pasur formë të luhatshme në sezonin që sapo ka përfunduar dhe pritet largimi i tij nga Londra.

Interesim për shërbimet e shqiptarit ka shfaqur gjiganti italian Milan, por ende pa bërë hapa konkret.

Mustafi është duke pritur një ofertë zyrtare nga Milani, por deri më tani italianët kanë shfaqur vetëm interesim.

Së fundmi ka dal në skenë emri i Fenerbahces, ku mediat angleze raportojnë se gjiganti turk është gati ta transferojë mbrojtësin shqiptar.

Gjatë javës së ardhshme, përfaqësues të klubit turk do të udhëtojnë drejt Londrës për tu takuar me krerët e Arsenalit.

27-vjeçari nga Gostivari që tri vite është pjesë e Arsenalit ku iu bashkua nga Valencia. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).