Largimi i Koscielny, mundësi që Mustafi të mbetet në Arsenal

Mbrojtësi francez, Laurent Koscielny, ka refuzuar të udhëtojë me Arsenalin në turneun përgatitor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka njoftuar vetë klubi.

“Ne jemi shumë të zhgënjyer nga veprimi i tij dhe është në kundërshtim me rregulloret tona”, thuhet në njoftimin e klubit anglez. Po ashtu klubi njofton se së shpejti do ta zgjidhin çështjen me kapitenin e tyre, transmeton albinfo.ch.

Ai mund të kthehet të luajë në Francë, por për shërbimet e tij interesim kanë shprehur edhe skuadra nga Gjermania. Por largimi që tashmë pothuajse është i sigurt i francezit është shpresë së shqiptari Shkodran Mustafi mund të mbetet në Londër.

Mustafi ka qenë një ndër qendërmbrojtësit e parë që ishte planifikuar të shitej nga hierarkia e klubit.

Largimi i Koscielny, mundësi që Mustafi të mbetet në Arsenal

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).