Lansohet platforma digjitale “Kamenica Open Data”

Kamenicë – Komuna e Kamenicës sot ka lansuar platformën digjitale “Kamenica Open Data”. Kjo platformë e cila do të plotësohet me të gjitha të dhënat nga secila drejtori dhe njësi vartëse të tyre, do ta bëjë më të lehtë qasjen e qytetarëve në informacionet e qeverisjes lokale.

Kamenica është komuna e dytë në Kosovë që tashmë ka lansuar këtë platformë dhe e para me këtë platformë në IOS dhe Android.

Në “Kamenica Open Data”, do të kenë qasje të gjithë qytetarët e Kamenicës dhe gjithë të tjerët pa dallim, duke u qasur drejtpërdrejtë në të gjitha informacionet dhe vendimet e kryetarit Qëndron Kastrati.

Projekti për këtë platformë është implementuar nga organizata General Youth Education of Kosovo (GYEK)./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).