Lakra qetëson nervin shiatik

Të ftohtët mund të fillojë dhimbjet e vjetra në shpinë ose të shkaktojë dhimbje të nervit shiatik që nuk ju ka shqetësuar më parë.

Nëse kjo ndodh me ju, dhe nuk keni si të lehtësoni dhimbjet, përdorni një fletë lakër.

Lani ato mirë dhe piqni në ujë të pastër dhe, ndërsa është ende e ngrohtë, vendoseni në vendin e sëmurë dhe mbani derisa të ftohet tërësisht. Është mirë ta mbani tërë natën, dhe trajtimi të përsëritet në mëngjes.

Është e rëndësishme të ndërroni fashat tri herë në ditë, në mënyrë që të ketë efektin e duhur. Lakra përdoret në të njëjtën mënyrë për problemet me venat e zgjeruara, plagët, ulcerën dhe migrenën.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).