Lajmërohet në polici për vrasje të qenit, i dyshuari kapet në Malishevë

Gjilan – Në fshatin Uglar, të Gjilanit ankuesja shqiptare shtetase e Kosovës, ka raportuar në policinë e Kosovës në Gjilan se në fshatin Uglar, një person me pushkë gjuetie e ka vrarë një qen.

Patrulla policore, ka dalë në vendngjarje e më pastaj e kanë lokalizuar personin e dyshimtë në fshatin Malishevë, i cili ka pranuar se ka gjuajtur me pushkë gjuetie dhe e ka vrarë një qen.

Është konfiskuar nga ana e policisë pushka e gjuetisë ( Baikal & Under), 05 fishek kalibri12:GA, 03 gëzhoja të kalibrit 12GA, i dyshimti është intervistuar, gjersa rasti i referohet PTH në procedurë të rregullt njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).