Lajmërohet në polici për vrasje të qenit, i dyshuari kapet në Malishevë

Gjilan – Në fshatin Uglar, të Gjilanit ankuesja shqiptare shtetase e Kosovës, ka raportuar në policinë e Kosovës në Gjilan se në fshatin Uglar, një person me pushkë gjuetie e ka vrarë një qen.

Patrulla policore, ka dalë në vendngjarje e më pastaj e kanë lokalizuar personin e dyshimtë në fshatin Malishevë, i cili ka pranuar se ka gjuajtur me pushkë gjuetie dhe e ka vrarë një qen.

Është konfiskuar nga ana e policisë pushka e gjuetisë ( Baikal & Under), 05 fishek kalibri12:GA, 03 gëzhoja të kalibrit 12GA, i dyshimti është intervistuar, gjersa rasti i referohet PTH në procedurë të rregullt njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS