Eko Higjiena

Lajme të mira për Sylvinho, Broja gati të rikthehet në fushë

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Armando Broja është gati të rikthehet në fushën e blertë. Kështu pretendojnë mediat angleze të cilat shkruajnë se sulmuesi shqiptar ka lënë pas dëmtimit dhe është gati ti bashkohet stërvitjes së Chelsea.

22-vjeçari prej afro një viti është në fazën e rikuperimit që prej dëmtimit të rëndë në gju që ai pësoi në muajin dhjetor çfarë i kërkoi dhe një ndërhyrje kirurgjikale.

KKGjilan

Lajmin e ka dhënë dhe një gazetar i njohur britanik, Simon Philips i cili me anë të një postimi në Tëitter ai bëri të ditur se lojtari është pranë rikthimit në formë dhe tashmë blutë e Chelsea por mendojnë të organizojnë dhe një ndeshje brenda grupit ku trajneri Pochettino ta shohë dhe më mirë gjendjen fizike të futbollistit.

Një lajm i mirë ky dhe për kombëtaren shqiptare pasi nëse çdo gjë shkon sipas planit, ai do të thirret dhe në listën e trajnerit Sylvinho për ndeshjet e shtatorit, dy sfida vendimtare për kualifikimin e Shqipërisë në Euro 2024