Lajm i mirë për Kosovën dhe Werderin: Rashica rikthehet në stërvitje

Werder Bremeni ka marrë lajme fantastike nga Milot Rashica, pasi vushtrriasi është rikthyer në stërvitje.

Ylli i Kosovës ishte për disa javë jashtë fushës, për shkak të lëndimit të pësuar, mirëpo tani duket se është i gatshëm.

“Ndeshjen ndërkombëtare të Kosovës sonte kundër Anglisë e ka humbur Milot Rashica. Por ‘’raketa’’ është stërvitur individualisht në qendrën stërvitore sot’’, ka shkruar klubi gjerman në llogarinë e tyre në Twitter.

Lojtari 22-vjeçar nuk ishte pjesë e fitores 2-1 të ‘Dardanëve’ ndaj Republikës së Çekisë, mirëpo pritet të jetë i gatshëm për miqësoren e tetorit.

Kosova do të përballet sonte në ‘St. Mary’s Stadium’ të Southamptonit ndaj Anglisë, ndërsa Rashica pritet që këtë takim ta shikojë nga Gjermania, shkaku që është duke u rikuperuar nga lëndimi. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).