Lajm i keq, lëndohet Edon Zhegrova

Ylli kosovar është lënduar në stërvitje dhe nuk do të mundë ta ndihmojë Baselin në ndeshje me APOEL-in në Europa League nesër mbrëma.

Edon Zhegrova po e kalon një formë të shkëlqyeshme kohëve të fundit, shkruan Gazeta Express.

Mirëpo, një lajm i keq vjen nga Zvicra për mesfushorin kosovar.

Në fakt, përfaqësuesi kosovar e ka pësuar së fundmi një lëndim në këmbën e majtë.

Lajmin e ka bërë të ditur uebfaqja zyrtare e klubit të tij, Basel.

“Messi i Kosovës” u lëndua në stërvitjen e fundit dhe do të mungojë në ndeshjen e nesërme ndaj APOEL-it në Europa League.

Sidoqoftë, lëndimi i futbollistit prishtinas nuk është i rëndë dhe ai nuk e rrezikon paraqitjen me Përfaqësuesen e Kosovës në gjysmëfinale të “play-offit” të Ligës së Kombeve ndaj Maqedonisë së Veriut, e cila do të luhet më 26 mars në Shkup. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).