Lajçak uron Osmanin për zgjedhjen në pozitën e presidentes së Kosovës

I ngarkuari i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen presidente e Kosovës.

Nëpërmjet Twitter Lajçak është shprehur i gatshëm të punojë me Osmanin duke i uruar sukses në detyrën e re.

“Urime Vjosa Osmani për zgjedhjen tuaj presidente e Kosovës. Ju uroj suksese në detyrën tuaj të rëndësishme dhe mezi prej të punojmë së bashku”, shkroi ai.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS