Lajçak pas takimit me opozitën: Dialogu të vendoset mbi politikat ditore partiake

Emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak është deklaruar në Twitter pas takimeve që ka zhvilluar sot me krerët opozitar.

Lajçak është shprehur se u ka shpjeguar liderëve opozitarë në Kosovë marrëveshjen dhe hapat e ardhshëm.

Ai thotë se ka sprehur gatishmëri të qarta nga Komuniteti Ndërkombëtar për vendosjen e dialogut mbi politikën e përditshme partiake.

“Në ditën e dytë në Kosovë, u takova me liderët e partive opozitare për të shpjeguar Marrëveshjen, si dhe hapat e ardhshëm. Gjithashtu shpreha pritshmëri të qarta nga Bashkësia Ndërkombëtare për ta vendosur Dialogun mbi politikën e përditshme partiake, veçanërisht në këtë moment kritik”, ka shkruar Lajçak në Twitter.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS