Lagjja “Malësia” në Kamenicë për shkak të defektit të gypit mbetet pa furnizim me ujë

Kamenicë – Pas ndërprerjes së furnizimit me ujë në lagjen “Malësia”, për shkak të defektit të një gypi, ishte i menjëhershëm intervenimi i komunës dhe “Hidromoravës”. Ekipet janë duke vazhduar të punojnë për sanimin e problemit dhe shumë shpejt do nisë edhe furnizimi me ujë ka shkruar Qëndron Kastrati.

Drejtori Basha e shefi i kabinetit Ramabaja, në vazhdimësi janë në kontakt me kompaninë e ujësjellësit. Qytetarët i lusim për durim e mirëkuptim ka thënë Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).