Ky lëng përzë të gjitha sëmundjet

Përbërësit për “smoothie”: 1 mollë, 1 grusht spinaq, 1 dardhë, 1 lime, 1 kërcell selino, 1/4 trangull të freskët dhe pak ujë.

Përgatitja: Mollën e futni në shtrydhës, shtoni spinaqin, më pas dardhën, limenë, selinon dhe ujin, dhe përzieni të gjitha.

Më së miri është që një lëng të përgatitur si ky ta pini në mëngjes, në lukth të thatë dhe 30 minuta para ushtrimeve. Përbërësit e këtij lëngu posedojnë veti të shumta ushqyese.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS