Mobi Casa

Ky lëng parandalon kancerin, shëron veshkat dhe shumë sëmundje të tjera

/ 2 minuta lexim

Panxhari është ushqim i fortë, e fakti se ka përbërës ngrohës e bëjnë ideal për ditët e ftohta. Është unik shkaku i substancave kundër kancerit, dhe përmban karotenoide dhe është burim për acid folik.

Panxhari është përplot antioksidues që mbrojnë organizmin nga plakja e parakohshme dhe ndihmon kundër plakjes së hershme, e në kombinim me karotë dhe mollë bëjnë shumë për shëndetin.

Në fakt, recetën e përbëjnë dy karota, panxhar dhe mollë. Më së miri ta shtrydhni panxharin dhe lëngun e fituar e lini të qëndrojë për një orë në frigorifer.

Më pas ia shtoni lëngun nga karota dhe mollët.

Mobi Casa

Lëngut të fituar mos t’i shtoni asgjë tjetër, por ta pini gjysmë orë para kafjallit.

Me rendësi që përbërësit t’i përzieni përnjëherë. Së pari ta përgatisni lëngun nga panxhari që duhet të rrijë për pak në frigorifer, në shishe të hapur.

Kështu eliminohen disa substance të vogla që mund të shkaktojnë të vjella, dhimbje koke.

Ky lëng parandalon shfaqjen e kancerit dhe parandalon sëmundjen e mushkërive, veshkave dhe mëlçisë dhe e forcon sistemin imun.