Ky është ushqimi më i mirë për të filluar ditën

Ndërkohë që mëngjesi është ushqimi më i rëndësishëm i ditës, ndonjëherë mund të bëhet pak i përsëritur dhe i mërzitshëm.

Por derisa të shtoni në shujtat tuaja shëndetin.

Ky super ushqim i gjithanshëm ka një sërë përfitimesh shëndetësore, nga trajtimi i të vjellurit në reduktimin e dhimbjeve të muskujve.

Ai është ushqimi më i mirë për të nisur ditën dhe ju jep energji për ta vazhduar atë.

Këtu janë disa mënyra se si ta përdorni atë në mëngjes.

Përzieni në kafe tuaj të mëngjesit

Çaj xhenxhefil për të shtuar dozën tuaj të përditshme të vitaminës C

Lyeni biskotën me reçel xhenxhefili

Shtoni xhenxhefilin në smoothie-n tuaj

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS