Ky është shqiptari kandidat për Parlamentin e Hamburgut

Është bërë e ditur nga mediat gjermane se kësaj radhe do të jetë edhe një kandidat shqiptar për Parlametin e Hamburgut.

Po ashtu gjatë ditës së djeshme Sami Musa ka bërë publike pjesëmarrjen e tij në listën e kandidatëve për zgjedhjet kombëtare që do të zhvillohen në Hamburg, Gjermani, më 23 shkurt 2020.

Kjo është periudha e 22-të legjislative e Parlamentit të Hamburgut pas Luftës së Dytë Botërore.

Gjithashtu, Musa, këtë vit ishte edhe kandidat për Kuvendin Komunal të Harburgut në zgjedhjet lokale të mbajtura më 26 maj. /Albinfo.ch

Ky është shqiptari kandidat për Parlamentin e Hamburgut

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).