Ky është ilaçi më i mirë kundër kolesterolit dhe shtypjes së lartë të gjakut

Kjo recetë ka filluar të fitoj famë në dekadën e fundit, për arsye se është ndër ilaçet më të mira natyrale kundër niveleve të larta të koletserolit dhe hipertensionit.

Në fakt, populli Amish ka qenë duke e përdorur këtë për të trajtuar një numër të madh të sëmundjeve dhe për të përmirësuar sistemin e imunitetit, transmeton Telegrafi.

Përbërësit

– Një karafil hudhre
– Një lugë gjelle xhenxhefil

– Një lugë gjelle lëng limoni

– Një lugë gjelle uthull molle

– Një lugë gjelle mjaltë organike

Këta përbërës i përzieni mirë për disa minuta dhe i futni në frigorifer për pesë ditë.

Zakonisht, ky produkt përdoret para mëngjesit dhe darkës, mirëpo sigurohuni që e përdorni këtë më shumë se tri herë në ditë.

Rezultatet e këtij ilaqi do t’i vëreni për vetëm një javë dhe një test i thjeshtë i gjakut do t’ju tregoj se nivelet e kolesterolit iu janë ulur.

Ilaçi gjithashtu e normalizon edhe shtypjen e gjakut.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS