Ky është ilaçi më i mirë kundër kolesterolit dhe shtypjes së lartë të gjakut

Kjo recetë ka filluar të fitoj famë në dekadën e fundit, për arsye se është ndër ilaçet më të mira natyrale kundër niveleve të larta të koletserolit dhe hipertensionit.

Në fakt, populli Amish ka qenë duke e përdorur këtë për të trajtuar një numër të madh të sëmundjeve dhe për të përmirësuar sistemin e imunitetit, transmeton Telegrafi.

Përbërësit

– Një karafil hudhre
– Një lugë gjelle xhenxhefil

– Një lugë gjelle lëng limoni

– Një lugë gjelle uthull molle

– Një lugë gjelle mjaltë organike

Këta përbërës i përzieni mirë për disa minuta dhe i futni në frigorifer për pesë ditë.

Zakonisht, ky produkt përdoret para mëngjesit dhe darkës, mirëpo sigurohuni që e përdorni këtë më shumë se tri herë në ditë.

Rezultatet e këtij ilaqi do t’i vëreni për vetëm një javë dhe një test i thjeshtë i gjakut do t’ju tregoj se nivelet e kolesterolit iu janë ulur.

Ilaçi gjithashtu e normalizon edhe shtypjen e gjakut.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).