Hidromorava

KV Drita përforcohet me volejbollisten nga Turqia

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Klubi i Volejbollit në konkurrencën e femrave, ka transferuar lojtaren nga Turqia, Ceren Sülbiye Yılmaz.

Lojtarja turke vjen te KV DRITA – Femrat fal bashkëpunimit që skuadra e Dritës ka me ekipin e superligës Turke, PTT Spor. Ceren ka përfunduar kompletimin e transferit dhe nga tani do të ketë pjesë KV Drita me të njëjtat qëllime që të fitojnë çdo trofe të mundshëm dhe të vazhdojë dominimin e Dritës në Superligën e Kosovës dhe Ligën “Gjergj Kastrioti”.

Uji Dea

Ceren Sülbiye Yılmaz Luan në pozitën e blokeres me një moshë të re ku ka lindur në janar të vitit 2005 e cila ka një karrierë të pasur në ekipet Turke e po ashtu edhe ne Superligën Turke.

Karriera e Ceren Sülbiye Yılmaz: 2015-2019 – Bursa TVF, Türkey 2019-2020 – Vakifbank Spor Kulubü, Türkey 2020-2023 – Yeşilyurt Türkiye 2023 – Lima Spor Kulübü 2023.