Mobi Casa

KV Drita kampione e Kosovës në Volejboll

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

KV Drita në konkurrencën e femrave është shpallur kampione e Kosovës në volejboll, pas triumfit në ndeshjen e katërt duke mposhtur KV Skenderajn me rezultat 3:0 në sete.

Ky ishte triumfi i tretë rradhazi nga vashat e Dritës si kampion të Kosovës, ndërsa në total është titulli i 8-të në histori të klubit duke barazuar klubin e Prishtinës që deri tani kishte më së shumti tituj.

Mobi Casa

Vashat që udhëhiqen nga kryetrajneri Lorik Ilazi, nuk e bënë gabimin e ndeshjes së kaluar, por ndeshjen më me seriozitet dhe në fund arritën trofeun e lakmuar.