Kuvendi Komunal miraton buxhetin për vitin 2020

Kamenicë – Me 15 vota pro dhe 8 kundër, Kuvendi Komunal në Kamenicë ka miratuar të enjtën propozim buxhetin për vitin 2020 në vlerë prej 9 milion e 401 mijë e 944 euro.

Propozim buxheti për 2020, është paraqitur në Kuvend nga Zyrtari Kryesor Financiar, Naser Hashani.

Në vazhdimin e seancës së VII-të me radhë, është miratuar edhe propozimi i Panelit Përzgjedhës për zgjedhjen e anëtarëve të Komiteteve Konsultative.

Ky propozim është miratuar me 19 vota pro, dy kundër dhe një abstenim.
Kryetari i Komunës Qëndron Kastrati ka falënderuar këshilltarët e kuvendit për konstruktivitet./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).