Kuvendi i Kosovës nuk miraton rezolutën për shqiptarët në Luginë

Për shkak të mungesës së kuorumit, deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur të miratojnë rezolutën për gjendjen e shqiptarëve në Luginë, raporton ‘Zëri.info”.

Pas diskutimeve, seanca e sotme ka përfunduar pa votimin e rezolutës, e cila pritet të hidhet në votim në seancat tjera të ardhshme.

Deputetët e Kuvendit në seancën e sotme kanë shprehur shqetësimin për gjendjen e rëndë të shqiptarëve në Luginë./Zëri

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).