Kuvajti i dhuron Kamenicës donacion një autoambulancë

Kamenicë – Pas ndërtimit të objektit të Gjinekologjisë, Pediatrisë e Urgjencës, sot pranuam si donacion edhe autoambulancë nga organizata “Qëndresa Kosovare”ka shkruar Qëndron Kastrati.

Ky donacion i financuar nga qytetarët e Kuvajtit, është shumë i rëndësishëm për nevojat e stafit shëndetësor, sidomos në këtë periudhë të pandemisë.

Falënderoj drejtorin e organizatës në fjalë Islam Cakaj dhe menaxherin Samir Salihun, për bashkëpunimin dhe angazhimin në secilin proces. Vazhdojmë me punë ka thënë Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).