Kuvajti hap një bunar për nevojat e qytetarëve të Kamenicës

Kamenicë – Të mërkurën është bërë hapja e pusit në njërin park të qytetit, nga donatorët nga Kuvajti, e cila do i’u shërbej qytetarëve të asaj pjese. Kryetari i Komunës së Kamenicës Qëndron Kastrati tha se hapja e pusit është propozuar nga qytetari Haqif Korça.

“Qytetaria aktive dhe gjithëpërfshirja e tyre në vendimmarrje është shumë e rëndësishme”, tha Kastrati.

Sipas Kastratit, hapja e pusit ka qenë e planifikuar të hapet edhe në parkun kryesor të qytetit, por për shkak të lagështisë së tokës nuk ishe e mundur hapja e tij.

Ai falënderoi organizatën “Qëndresa Kosovare”, për angazhimin në këtë projekt dhe menaxherin Samir Salihun për mbështetjen e vazhdueshme./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).