Kushtrim Kadriu takohet me ish presidentin kroat Stipe Mesić

Sot pata kënaqësinë ta takoja në Tiranë, ku po qëndrojmë së bashku. Presidenti Mesić është njohës i madh i çështjeve politike në Ballkan, duke qenë për një kohë të gjatë edhe një prej aktorëve të mëdhenj politik.

Ai ka qenë dhe është mbështetës i madh i shtetit të Kosovës dhe i çështjes shqiptare në përgjithësi ka shkruar Kushtrim Kadriu.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS