Kush është Tre Penne, rivali i Gjilani në Europa League?

SC Gjilani i cili do të përballet në Europa League, me skuadrën nga San Marino SP. Tre Penne do të jetë kundërshtari i parë në historikun e SC Gjilanit në kupat evropiane.

Tre Penne është një skuadër mjaft cilësore e cila është formuar në vitin 1956.
Që nga themelimi i saj është shpallur 4 herë kampione e San Marinos, ndërsa 6 herë fituese e kupës së këtij shteti.

Tre Penne është edhe tri herë fituese e Superkupës së San Marinos.

Skuadra nga San Marino ka 14 ndeshje në kupat evropiane, ndërsa 13 herë ka pësuar humbje dhe vetëm një ndeshje ka fituar.

Skuadra Tre Penne kryesisht në mesin e saj ka futbollist nga San Marino dhe futbollist nga Italia./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).