Kush është Argjira Osmanaj, estetistja e njohur shqiptare që po shkëlqen në Zvicër!

Argjira Osmanaj 34 vjeçare e lindur në Istog dhe në vitin 1991 ka emigruar në Zvicër. Ajo ka dy fëmijë, djalin 9 vjeçar dhe vajzën 4 vjeçare e martuar qe 12 vite. Ajo e ka kryer shkollën e lart të ekonomisë, ajo ka përfunduar edhe kurse drejtime të ndryshme te bukurisë qe 3 vite. Dhe është pronare e sallonit GJIRABROËS & BODY, një sallon qe benë tretmane te ndryshme, si Microblading (vetulla Tattoo), heqjen e qimeve me laser, tretmanë për heqjën e vjamit, tretmanë per fytyr dhe ( heqjën e rrudhave).

Mbështetjen me të madhë e ka pasur nga bashkëshorti motra dhe prindërit e sajë, pa ndihmën e tyre ta thotë nuk do te kisha mundur te bëja asgjë. Sigurisht, në këtë sallon ofrohen edhe një gamë te tërë shërbimesh të tjera profesionale. Mesazhi i saj është i qartë: “Ndiqni ëndrrat, sepse sado të vështira dhe të paarritshme duken, nëse ke dashuri, pasion dhe vullnet gjithçka mund të realizohet për sa kohë nuk heq dorë nga vështirësitë që do hasësh.”Nuk ka rëndësi nga vjen, rëndësi kanë vlerat e tua dhe çdo hap që bën. Qëllimi i saj është të frymëzojë dhe si duket talenti dhe pasioni që ka është aleati më i madh në rrugëtimin e saj. Aktualisht ëndrra e Argjires për biznes ka marrë përmasa shumë te mëdha. Një udhëtim i ri, i bukur dhe kërkues ka nisur për Argjirën për të cilën siç shprehet edhe ajo vetë i kanë dhënë krahë të fluturojë lart”. Ajo nga kolegët dhe klientët cilësohet si një femër shumë punëtore dhe me energji të pashterueshme për punë. Një vajzë shumë e talentuar, profesioniste e cila mund të përballojë çdo vështirësi në një mënyrë të pabesueshme. Energjia e saj pozitive është udhëzuesi i saj në ndjekjen e ëndrrave. Argjira beson se vullneti dhe dashuria për punën i bën qëllimet të duken më të bukura dhe të arritshme.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS