Kurti zyrtarisht kandidat i Vetëvendosjes për kryeministër

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka nominuar Albin Kurtin për kryeministër.

Lajmin e ka zyrtarizuar sekretari organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, në një postim në Facebook.

“Dija, guximi, vendosmëria dhe të qenit i pakorruptueshëm, e bëjnë Albin Kurtin prijësin e vetëm të ndryshimit në Kosovë. E vullneti i madh qytetarëve për ndryshim do ta bëj Albinin kryeministër!”, ka shkruar ai.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS