Kurti: Thaçi dhe Veseli e bënë Haradinajn kryeministër për ta kaluar Demarkacionin dhe Zajednicën

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Albin Kurti ka thënë se edhe pas dy valëve të daljes nga Lëvizja Vetëvendosje (VV), partia e tij do të mbetet më e madhe se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK).

Ai ka thënë se synimi i Haradinaj është kryeministër, por nuk e bënë kryeministrin.

“Nuk është kryeministër, por është në detyrë dhe është shndërruar në korrier të presidentit. Për çështjen e dialogut e keni marrë stafetën prej presidentit dhe po vazhdoni në rrethin e njëjtë”, ka shtuar Kurti.

Sipas tij, Veseli dhe Thaçi e kanë bërë Haradinajn kryeministër për ta kaluar Demarkacionin e kufirit të Kosovës me Malin e Zi dhe “Zajednicën”./Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS