Fundamenti

Kurti takoi komandantin Jashari: Rritja e FSK-së është e paparë

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Kryeministri Kurti ka njoftuar se mbrëmë është takuar me komandantin e FSK’së, Gjeneral lejtnant Bashkim Jashari.

Me të, Kurti ka thënë se ka biseduar gjatë “për të arriturat e deritanishme, gjendjen aktuale dhe sfidat e ardhshme”.

Kurti ka shkruar se rruga e sigurt drejt NATO’s është forcimi e zgjerimi i ushtrisë me buxhet të dyfishuar, armatim të trefishuar dhe katërfishim të trajnimeve jashtë vendit.

“Komandanti i FSK-së, Gjeneral lejtnant Bashkim Jashari, ende nuk e ka prekur gjysmën e mandatit, por ngritja dhe rritja e FSK-së është e paparë në këta më pak se dy vjet e gjysmë. Biseduam gjatë mbrëmë për të arriturat e deritashme, gjendjen aktuale dhe sfidat e ardhshme. Forcimi e zgjerimi i ushtrisë sonë me buxhet të dyfishuar, armatim të trefishuar dhe katërfishim të trajnimeve jashtë vendit është rruga e sigurtë drejt NATO-s”, ka shkruar Kurti.

Eco Higjiena