Kurti takohet me Stoltenbergun, s’deklarohen për medie

Kryeministri i vendit Albin Kurti ka pritu në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, raporton Ekonomia Online.

Mediat janë lejuar vetëm të marrin pamje.Stoltenberg fillimisht është takuar me Presidenten e vendit Vjosa Osmani.

Stoltenberg është takuar me komandantin e KFOR-it, Franco Federicin dhe drejtorin e Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-s, Frank Best. Sekretari i aleancës veri-atlantike ka takuar edhe trupat e KFOR-it që janë Kosovë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS