Kurti pas takimit: Ditët në vazhdim do të lidhim koalicionin qeverisës me LDK-në

Ka përfunduar takimi ndërmjet përfaqësuesve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Lideri i LVV-së, Albin Kurti, ka thënë se shumë shpejt do të bëjnë koalicion me LDK-në.

“Në pak ditë në vijim do ta lidhim marrëveshjen për koalicionin qeverisës me LDK-në në legjislaturën e shtatë në Kuvendin e Kosovës të dalur nga zgjedhjet e 6 tetorit të këtij viti. Takimi ishte konstruktiv i konfirmuar me të gjitha dakordimet sa i përket programeve”, ka thënë ai përcjell Telegrafi.

Kurti ka thënë se do të ketë takime nesër nga grupet e dy partive që të përfundohen çështjet që kanë mbetur.

“Nesër është takimi i radhës për t’i përmbyllur çështjet e ngelura nga dy ekipe të profesionistëve të subjekteve tona, dhe u dakorduam se do të takohemi intensivisht kryetarët e dy subjekteve sepse doemos do ta bëjmë marrëveshjen që do të shënojë kapitull të ri, me një kulturë tjetër qeverisëse, me program zhvillimor për drejtësi ligjore e sociale, e për integrime evropiane duke i dhënë prioritet qytetarët të Republikës pa dallim”, ka thënë ai./Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).