Kurti paralajmëron Devollët: Terminalet e privatizuara do t’i kalojnë shtetit më shpejtë se numrat e Z-Mobile

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili pritet të drejtojë qeverinë e re të Republikës së Kosovës në një koalicion me LDK’në, ka thënë se terminalet doganore të privatizuara do të kalojnë në pronësi të shtetit më shpejtë se që kanë kaluar numra e Z-Mobile në pronësi të VALA-s.

Këtë reagim kreu i VV’së e ka bërë në profilin e tij në ‘faceook’, teksa ka kujtuar betejën e gjatë të Valës me kompaninë Z-mobile që është në pronësi të Devollëve.

“Beteja ishte e gjatë, mirëpo mbrëmë në mesnatë, më në fund, 300 mijë numra të Z-Mobile kanë kaluar te Vala. Besoj që shumë më e shkurtër do të jetë beteja e kalimit të terminaleve doganore të privatizuara te shteti demokratik i Kosovës”, ka shkruar Kurti./Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).