Kurti nis takimet në Bruksel, kërkon liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur vizitat në Bruksel.Ai është pritur në takim këtë të mërkurë nga homologu belg, Alexander Decroo.

“Vizitën time dyditore në Bruksel, në shtëpinë e institucioneve të Bashkimit Evropian, me një takim bilateral me Kryeministrin e Belgjikës, Alexander Decroo”.“I shpreha prioritetet tona për punë dhe drejtësi, angazhimin tonë drejt BE-së dhe kërkova liberalizim të vizave”.

“U pajtuam që ta rrisim bashkëpunimin ekonomik”./eo/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS