Kurti emëron Ardita Sinanin, këshilltare politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, e ka emëruar znj.Ardita Sinani, këshilltare politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc.

Spas një njoftimi nga Zyra e Kryeministrit ky është hapi i parë drejt themelimit të Zyrës për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc, në kuadër të Zyrës së Kryeministrit, zyrë të cilën do ta koordinoj znj.Sinani.

“Kjo zyrë do të jetë në funksion të përmirësimit të gjendjes së shqiptarëve në këto komuna, ruajtjen e marrëdhënieve të mira dhe shtimin e bashkëpunimit institucional për mbrojtjen dhe avancimin e të drejtave të tyre, si nevojë dhe domosdoshmëri e kohës”, thuhet në njoftim./Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS