Kur foli Vasfija në sallën e Kongresit Amerikan zotëroi heshtja dhe lotët

Ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku, ka theksuar se asnjëherë nuk ka parë aq shumë emocione dhe aq shumë solidarizim nga ana e përfaqësuesve amerikan.

“Kur foli Vasfija, në sallën e Kongresit Amerikan zotëroi heshtja. Dhe lotët. Kam përcjellur shumë seanca në Kongresin Amerikan. Anjëherë nuk kam parë aq shumë emocione dhe aq shumë solidarizim nga ana e përfaqësuesve amerikan. Faleminderit Vasfije Krasniqi Goodman, heroina jonë”, ka shkruar Çitaku në Facebook./zeri/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS