Kuptojeni çaji i cilës bimë shëron shumë sëmundje

Lëngu i boronicave të kuqe është ilaç kundër “escherichia coli”. Konsumimi i lëngut shëron edhe fshikëzën.

Çaji nga boronicat e kuqe përdoret në parandalimin dhe shërimin e traktit urinar. Kjo bimë është laksativ i mirë, normalizon sistemin tretës, e është treguar e mirë si masë parandaluese kundër artritit, reumatizmi, diabeti, diarreja, sëmundjet e lëkurës, syve, organeve gjenitale, mëlçisë.

Çaji nga boronicat e kuqe: Në 2 dl ujë të vluar futni një lugë boronica të freskëta. E lini të pushojë për dhjetë minuta dhe e pini derisa është i ngrohtë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS