Kungulli shkrin kilogramët

Ëndërr e secilës femër është të humbë në peshë, por të mos vuajë urie. Dietat rigoroze nuk janë të mira për shëndet, sepse nëse vuani urie mbeteni pa minerale dhe vitamina. Për këtë është kungulli.

A e keni ditur se përbërësi kryesor i “mishit” të kungullit është uji dhe është i pasur me kalium, kalcium, fosfor, hekur, vitamina A, B dhe C? Derisa farat e kungullit janë bombë energjike, ‘mishi” pothuajse nuk posedon fare yndyrë. Prandaj “hidhuni” te kungulli. Vitamina K rregullon dendësinë e gjakut, përshpejton metabolizmin, ju mban të ngopur dhe ju shtyn të humbni në peshë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS