Kuka: E njoftuam Uzbekistanin me vlerat tona

Në Grand Prixin e Uzbekistanit në xhudo, shteti i Kosovës ka arritur të marrë tri medalje.

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogramë duke fituar 700 pikë olimpike.

Me medalje të artë u kthye edhe Distria Krasniqi në kategorinë deri në 48 kilogramë e cila gjithashtu fitoi 700 pikë.

Ndërkohë Nora Gjakova ishte e pafat pasi u mposht në finale dhe morri medaljen e argjendtë ku fitoi 490 pikë olimpike.

Nora dukej mjaftë e mërzitur pasi nuk arriti medaljen e artë por që fati ia ktheu shpinën kësaj radhe.

Trajneri legjendar, Driton Kuka ka bërë një postim në profilin e tij në Facebook pas suksesit në Uzbekistan.

“Kryeqyteti i një shteti që ende se njeh Kosovën goxha mirë u njoftua me vlerat tona sot”, ka shkruar Kuka. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).