Kujtim Shala kujton kohën kur i ‘shpartallonte’ futbollistët kundërshtarë në fushën e gjelbër

Ndër futbollistët më të mirë shqiptar që ka njohur historia është Kujtim Shala.

Shala i cili ka luajtur te gjiganti kroat, Dinamo Zagreb, ishte shquar për aftësitë e tij të mrekullueshme me topin, shkruan “Zeri.info”.

Në profilin e tij në “Facebook”, Shala ka shpërndarë një video, ku shihet duke iu shmangur mjaft mirë ndërhyrjeve të futbollistëve kundërshtarë.

“Aq i fortë fizikisht isha, që të përballoja çdo start brutal”, ka shkruar Shala në “Facebook”.

Ndryshe, Kujtim Shala mbrojti ngjyrat e Kroacisë pas shpërbërjes së Jugosllavisë ku arriti të fitojë medaljen e bronztë në Botërorin e vitit 1998. /Zeri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).