Kuçi: Kosova ka nevojë për një opozitë të fortë

Deputeti i PDK-së, Hajredin Kuçi, në emisionin në N’Konak që ëshë prodhim i Gazetës inFokus, ka thënë se Kosova ka nevojë për një opozitë të fortë.

Ai ka pohuar se PDK-ja do të jetë një opozitë e fortë përballë kësaj qeverie.

Ai ka thënë se PDK-ja nuk duhet ta imitojë LV-në dhe të bëjë veprimet që i bëri kjo parti si opozitë.

Kuçi ka theksuar se Kosova duhet ta ketë një qëndrim unik për taksën ndaj Serbisë.

Në këtë emision Kuçi ka folur edhe për proceset nëpër të cilat ka kaluar Kosova deri te shpallja e pavarësisë së Kosovës.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).