Kryetari i SC Gjilanit, Florim Zuka fjalë emocionuese për popullin e Çamërisë

Gjilan – Ndeshja miqësore në mes Gjilanit dhe përfaqësueses së Çamërisë në futboll, ka zgjuar interesim të jashtëzakonshëm në qytetin e Gjilanit por edhe tek shumë shtresa të qytetarëve të Gjilanit.

Kryetari i SC Gjilanit, Florim Zuka, lidhur me ndeshjen e zhvilluar me Përfaqësuesen e Çamërisë ka deklaruar.
“Është një kënaqësi e veçantë dhe privilegj i jashtëzakonshëm të zhvillojmë ndeshjen miqësore me Përfaqësuesen e Çamërisë, është nder për klubin tonë por edhe për qytetin e Gjilanit. Ishte ndeshje që na bashkon me vëllezërit tanë nga Çamëria, për fat të keq kemi shumë troje të ndara jashtë Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, është një promovim dhe afërsi në mes këtyre dy pjesëve të ndara nga trungu shqiptarë, Me kënaqësinë më të madhe do të mundohemi ta ndihmojmë Republikën e Çamërisë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).