Kryetari i komunës, Shaip Kamberi: Opozita, akuza të pa baza

Në intervistën ekskluzive për Titulli.com sot ndër të tjera kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi iu është përgjigjur edhe pyetjeve si transfero stacioni apo ndryshe thënë vendi për klasifikimin e mbeturinave. Pastaj kryetari Kamberi foli edhe për punësimet në Shtëpinë e Shëndetit që sipas tij shumë shpejt përveç 4 të punësuarve nga komuna, do të punësohen edhe 3 shqiptarë të tjerë në konkurset e rregullta nga ministria e Shëndetësisë.

Kryetari Kamberi foli edhe për akuzat të cilat iu janë bërë nga opozita në Bujnaoc si për: shtratin e lumit Tërrnoc, transferstacionin, ujin e pishëm dhe rrugën Mohoc – Zarbincë. Kamberi duke folur për to tha edhe se akuzat e opozitës janë të pa baza dhe se nëse mediet apo opozita është e interesuar për informacione “ne do të i japim çdo informacion që iu duhet” – tha Kamberi.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).