Kryetari i KBI në Gjilan Naim ef Aliu priti në takim Drejtorin e Shoqatës “Istanbul” Ismail Selim

Gjilan – Drejtori i Shoqatës Humanitare – Kulturore “ISTANBUL” me seli ne Prizren së bashku me stafin e tij, vizitoi Këshillin e Bashkësisë Islame të Gjilanit, në të cilin u prit nga kryetari z. Naim ef Aliu.

Aliu e njoftoi drejtorin Ismail Selim me punën dhe të arriturat e KBI-së në Gjilan dhe falënderoi drejtorin për punën dhe kontributin e shoqatës “Istanbul” e cila në Kosovë në përgjithësi e në veçanti në Gjilan ka pasur aktivitete të shumta kulturore dhe puna e tyre nuk është ndalur asnjëherë deri në ditët e sotme.

Drejtori Ismail Selim e falënderoi kryetarin Aliu për pritjen, si dhe premtoi përkrahje të mëtutjeshme për Këshillin e Bashkësisë Islame në projektet e përbashkëta thuhet në njoftimin e Agim Hysenit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS