RCCOLA

Kryesuesi i Kuvendit përkrah protestën e Handikos-it, komuna vazhdon të injorojë thirrjet e protestuesve

/ 1 minutë lexim
Fundamenti

Gjilan – Sot bashkë me asambleistin z. Latif Maliqin, aktivistin politik dhe ish asambleistin z.Burim Berishën dhe një pjesë të stafit tim morëm pjesë në protestën e organizuar nga Handikos, dega në Gjilan ka shkruar Kushtrim Kadriu.

ARKATANA

“Në këtë protestë u kërkua zbatimi i vendimit të kuvendit për përkrahje financiare ndaj Handikos- it, i cili nuk po ekzekutohet nga komuna” ka shkruar Kushtrim Kadriu./rajonipress/