Kryeministri Erdoan “Lideri Mysliman i 2012-ës”

Kryeministri Rexhep Tajip Erdoan është zgjedhur Lideri Mysliman për vitin 2012 në anketën e organizuar nga organi i shtypit të Unionit Islam të Bosnjë-Hercegovinës, gazeta “Preporod”.

Gazeta “Preporod” me mbarimin e vitit 2012 në anketën që bëri me qëllim të përcaktimit të personit të këtij viti, përfshiu një sërë identitetesh të shquara boshnjake.

Sipas kësaj ankete Kryeministri i Turqisë Rexhep Tajip Erdoan për kontributin që ka dhënë në botën islame gjatë vitit 2012 është zgjedhur “Lideri Mysliman për vitin 2012” kurse ngjarja e hyrjes së Palestinës në OKB si vend vëzhgues joanëtar me votën e 132 vendeve është cilësuar si ngjarja më e rëndësishme e këtij viti.

Drejtori i Përgjithshëm i “El Cezire Balkans “ Tarik Xhochiç bëri një vlerësim në gazetë ku tha se Turqia është një nga vendet më të rëndësishme në botë për nga ana politike dhe shtoi: “Veçanërisht hapat që ka hedhur Turqia gjatë krizës siriane tregojnë avancimin që ka arritur Turqia”.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).