RCCOLA

Kreshnik Hajrizi kontribuon me gol, Lugano ndal me barazim liderin

/ 1 minutë lexim

Lideri dhe kampioni në fuqi i Superligës së Zvicrës, Young Boys, është ndalë me barazim nga Lugano, në javën e 23-të.

Ndeshja e zhvilluar sonte në “Stadio di Cornaredo” përfundoi me rezultatin 3:3, shkruan Gazeta Express.

Kreshnik Hajrizi ishte autor i golit të dytë i ndeshjes për Luganon. Ai shënoi në minutën e 57-të.

Për reprezentuesin e Kosovës ishte ky goli i tij i dytë këtë sezon. Hajrizi luajti për 90 minuta.

Hidromorava

Te Lugano u paraqiten edhe Amir Saipi, Albian Hajdari, Shkëlqim Vladi dhe Uran Bislimi. Ky i fundit shënoi gjithashtu një gol sonte.

Lugano pas këtij barazimi ka 34 pikë dhe renditet në pozitën e gjashtë në tabelë.

Young Boys mbetet lider në Zvicër me 48 pikë. /Gazeta Express/