Krejt lirë

Poezi nga Fehmi Qerimi

Jashtë pazarit
para syve
të pasmet shiten
E përparmja
pas syve
nxirret në ankand
pa çmim
E pavlera
poshtë e lart
sorollatet
Krejt lirë
terri blen ditën
deri në mëngjes

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).